Televizní pořady

Kněz a profesor Tomáš Halík navštívil Slovensko ve dnech 6. - 9. února 2012. Věnoval se zde především tématu otevřenosti církve a aktuálním otázkám spojeným s odvoláním arcibiskupa Bezáka, kterého přijel lidsky podpořit. Vystoupil na STV v pořadu Pod lampou (záznam zde, k tématu od 8. min.) a poskytl zajímavý rozhovor televizi TA3 (záznam zde). Případu arcibiskupa Bezáka se dotkl i v diskuzi, která následovala po přednášce na téma Víra a dialog a následné diskuze u kapucínů v Bratislavě, audio zde. O své návštěvě Slovenska pak velmi otevřeně mluvil v Českém rozhlasu, audiozáznam zde, přepis rozhovoru zde.

V pořadu televize Markíza Na telo diskutovali o situaci arcibiskupa Bezáka kněz Anton Srholec, politik František Mikloško a publicista Imrich Gazda. Zpráva o tom zde, pro předplatitele záznam zde,

V Západoslovenské televizi diskutovali o odvolání Róberta Bezáka a roli médií v této kauze Marián Prachár a Anton Srholec. Záznam zde.

Odvolání arcibiskupa Bezáka se věnoval Štefan Hrib v mimořádném díle publicistické pořadu Pod lampou, odvysílaném 5. 7. 2012 (video zde).. Hostem ve studiu byl publicista Imrich Gazda. K vidění je mj. rozhovor s Františkem Mikloškem, rodiči Róberta Bezáka a záznam Lampy z ledna 2012, kdy zde byl Róbert Bezák hostem. O měsíc později pořad odvysílala i česká katolická televize TV Noe; zprávu o tom spolu s jejich vyjádřením najdete zde.